Menu

Konkurs piękności – Wybory Miss

9 kwietnia 2010 - Hobby

Wyborami Miss zachwycają się nie tylko mężczyźni, ale i (a może przede wszystkim) kobiety. To one zazwyczaj krytycznie oceniają wygląd, walory kandydatek. Do tego komentują ich zachowania. Po prostu chcą zwrócić też na siebie uwagę, skupić wzrok ukochanego mężczyzny. Chcą czasem po prostu usłyszeć, że też są piękne i same mogłyby startować w takich wyborach, nawet jeśli mają 150 wzrostu, a o rozmiarze 34 czy 36 mogą jedynie pomarzyć. Nie to jest najważniejsze, ale słowa otuchy.

I tak, zasiadając pro rodzinnie przed telewizorem z zamiarem obejrzenia wyborów Miss każdy nastawia się na dobrą rozrywkę bo konkurs piękności powinien nam ją zapewnić. Panowie cieszą się, że mogą pooglądać zgrabne sylwetki kandydatek, bez zbędnego marudzenia dziewczyn czy żon, a Panie, że mogą wyrazić swój zachwyt lub dezaprobatę. Jednakże niezmiennie od lat wybory Miss wzbudzają ogromne zainteresowanie – gdzie leży ich sekret? Otóż jakby nie patrzeć media kreują jakiś wzór piękna, kanon, do którego każdy z nas mniej lub bardziej chce czy też stara się dążyć. Kandydatki na Miss również, do tego można podziwiać rezultaty ich starań w telewizorze.

Tak jak kiedyś na wybiegach królowały blondynki nieco pulchniejsze, tak dziś przeważają brunetki – i do tego bardzo szczupłe, żeby nie powiedzieć chude. Jednakże liczy się to co uznamy za piękne w danym czasie. Dlatego śmieszne dziś wydają się nam wybory Miss jeszcze sprzed kilkunastu czy nawet kilku lat (niekiedy archiwalne urywki puszczane są ku uciesze widzów).

Dzisiaj oprócz tradycyjnych wyborów typu miss Polonia lub miss Polski jest także możliwość spróbowania swoich sił w konkursie piękności w internecie. Polecam stronę na której organizowany jest cały czas konkurs piękności organizowany w internecie i tam śliczne dziewczyny także mogą wygrać ciekawe nagrody.