Menu

Najlepszy kredyt hipoteczny

16 sierpnia 2011 - Kredyty i pożyczki

Marzysz o własnym mieszkaniu. Nic dziwnego, że rozglądasz się za najtańszymi kredytami hipotecznymi. Pamiętaj jednak, że zanim podejmiesz ostateczną decyzje powinieneś przejrzeć wszystkie oferty dostępne w bankach.

Jest to zobowiązanie, które podejmuje się na kilkanaście lat. Co więcej, nie tak łatwo się z niego zobowiązać. Dlatego też nie można takiej decyzji pozostawić na jedną chwilę. Trzeba się nad nią dłużej zastanowić. Przede wszystkim trzeba pomyśleć, w jakiej walucie zaciągną kredyt hipoteczny. Jeśli oczywiście mamy wystarczająco dużo środków, tzw. wkładu własnego, co więcej zobowiązanie nie jest wysokie, można spróbować wziąć kredyt hipoteczny we franku szwajcarskim. Ale niestety niewiele banków dziś decyduje się na ich dawanie. Trzeba spełniać szereg warunków. Nawet o kredyt w złotówkach nie jest zbyt łatwo. Trzeba być dobrze zarabiającym singlem, albo młodym małżeństwem, które nie myśli w najbliższym czasie o powiększeniu rodziny Dziecko niestety osłabia zdolność kredytową.

Dlatego też warto się z nim wstrzymać do czasu, kiedy już się dostanie upragniony kredyt mieszkaniowy. Najlepszy kredyt hipoteczny (Webfin.pl) to taki, który jest przede wszystkim tani, z którym nie wiążą się dodatkowe, ukryte koszty. Zanim udamy się do banku możemy obliczyć wstępnie swoją zdolność kredytową, żeby zorientować się na ile możemy w ogóle liczyć. Nie potrzeba do tego tabelek czy wizyty w banku, można po prostu wprowadzić dane do kalkulatora zdolności kredytowej i wynik pokazuje się po kilku sekundach.