Menu

Pożyczki społecznościowe

9 kwietnia 2010 - Kredyty i pożyczki

Jak to dobrze, że świat idzie do przodu, a Polska zaczyna go doganiać. Powoli znikają kolejnkii uciążliwe formalności. Jednak nadal dotyka nas problem deficytu gotówkowego. Zawsze na coś zabraknie i często się zdarza, że jedynym rozwiązaniem dla nas są pożyczki, ale dla wielu osób wiążą się one z wizytami w banku i wielogodzinnym wystawanie w kolejkach. Poza tym nie każdy ma taką zdolność kredytową, aby móc zaciągnąć pożyczki.

Na szczęście istnieje już w naszym kraju takie zjawisko jak social lendings, czyli pożyczki społecznościowe dla osób z negatywną opinią w bik (Bise.pl) a także pożyczki prywatne (bezpośrednie). Ich główną zaletą jest to, że są to pożyczki pozabankowe oraz nie maja związku z żadnymi instytucjami finansowymi oraz firmami. Pożyczki społecznościowe oraz prywatne są udzielane, jak nazwa wskazuje, przez osoby prywatne, fizyczne, innym osobom na specjalnie do tego przeznaczonych portalach internetowych, których działanie jest podobne do aukcji internetowych.
Osoby, które potrzebują pożyczki ogłaszają się, jakiej sumy i na kiedy potrzebują i ktoś, ktoś może im pożyczyć odpowiednią kwotę, odpowiada. I w drugą stronę, ogłaszają się ci, którzy udzielają pożyczki i wybierają spośród chętnych osobę, której pieniądze przekażą.

Obie strony dogaduj,a się co do szczegółowych warunków, wysokości oprocentowania, rat, terminu spłaty, podpisują umowę i po paru chwilach pieniądze są na koncie osoby, która ich potrzebuje.

Pożyczki społecznościowe oraz pożyczki prywatne są dobrym rozwiązaniem dla obu stron, ponieważ dają lepsze warunki osobom, które zaciągają pożyczki a dla tych, którzy jej udzielają stanowią dobra i pewna inwestycję.