Menu

Szybkie pożyczki i kredyty

25 sierpnia 2010 - Kredyty i pożyczki

Czy emeryt lub tez rencista nie może już liczyć na łaskawość banku i uzyskać kredytu na jakiś cel? Nic bardziej mylnego. Wprawdzie trzeba spełnić szereg warunków i dostosować się do wymogów banku, lecz takie szybkie pożyczki lub kredyty można uzyskać.

Przede wszystkim dla osób starszych istotne przy zaciąganiu kredytów jest to, że w zdecydowanej większości banków jest przepis, który mówi, że  kredytobiorca w momencie całkowitej spłaty kredytu nie może przekroczyć 70 roku życia. A jeśli kredyt jest zaciągany na przykład na dziesięć lat, z tego wynika że maksymalny wiek kredytobiorcy wynosi 60 lat, a w tym wieku nie każdy jest jeszcze na emeryturze, gdyż wiek emerytalny dla mężczyzn to 65 lat a dla kobiet 60. Jednak i od tej reguły istnieją wyjątki. Jednak zdarzają się wyjątki od tej reguły i niekiedy wiek kredytobiorcy może być wyższy.

Jeżeli kredytobiorca chciałby mieć dłuższy okres kredytowania, lecz wiek mu na to nie pozwala, to może on si,ę starać o kredyt wraz z poręczycielem albo wykupić dodatkowe ubezpieczenia na życie, dzięki czemu są większe szanse, że ten kredyt uzyska. Także jeśli starsza osoba stara się o kredyt, to wiele banków zachęca tegoż klienta do zakładania konta osobistego, które nie stanowią zbyt dużego obciążenia finansowego, czasem nawet są darmowe, a płyną z nich korzyści w postaci atrakcyjnych pakietów ubezpieczeniowych czy kuponów zniżkowych na zakupy w centrach handlowych, aptekach czy zabiegach w uzdrowiskach. Jeśli emeryt pragnie uzyskać kredyt lub szybkie pożyczki pozabankowe bez bik, to konieczne jest zaświadczenie o dochodach oraz dowód osobisty.