Menu

Warsztat auto gaz – homologacja zbiornika LPG – Szczecin

2 maja 2018 - Informacje

Warto obalić niektóre mity na temat instalacji LPG

Znacznie tańszy gaz, którego cena jest dwukrotnie ponad niższa niż paliwa, sprawia iż w dalszym ciągu instalacja LPG cieszy się sporym zainteresowaniem, co najważniejsze za jej zamontowaniem przemawiają przede wszystkim kwestie ekonomiczne. Oczywiście na temat LPG i instalacji montowanych w samochodach pojawia się wiele nieprawdziwych informacji, a co za tym idzie również takich które nie mają nic wspólnego z prawdą na temat eksploatacji samochodów gdzie występuje instalacja LPG.

Często słychać, że gaz ze względu na wyższą temperaturę spalania, doprowadza do wypalenia gniazd zawodowych, nie jest to oczywiście prawdą a co za tym idzie przy normalnym użytkowaniu samochodu, taki problem w ogóle nie istnieje. Pamiętajmy jednak o kwestii wyregulowania samej instalacji gazowej, a tym samym sprawdzenia jej poprawnego funkcjonowania oraz działania.

Niejeden kierowca obawia się i martwi, że zastosowanie LPG doprowadzi do sytuacji w której najzwyczajniej w świecie dojdzie do znacznie szybszego zużycia samego silnika Może to mieć miejsce lecz wyłącznie wtedy gdy sama instalacja zostanie źle dostosowana lub zamontowana w nieodpowiedni sposób. Jeżeli skorzystamy z renomowanego serwisu i warsztatu, gdzie instalacja LPG zostanie dostosowana do naszego samochodu w najbardziej optymalny dla samego silnika sposób. Inni boją się, że sam zbiornik LPG jest niebezpieczny i może eksplodować.

W sekwencyjnych instalacjach LPG nie ma możliwości pojawienia się dziwnych strzałów, które de facto są nader denerwujące i mogliśmy je spotkać w starych oraz źle wyregulowanych systemach mieszalnikowych. W nowoczesnych instalacjach LPG w przypadku niejednej usterki układu zapłonowego, ewentualnie zużycia się jakichkolwiek świeć, zadaniem komputera jest przełączenie natychmiast zasilania na typowe benzynowe.

LPG nie wpływa negatywnie na osiągi samego silnika, dobrze zamontowana oraz wyregulowana instalacja gazowa gwarantuje fabryczne parametry danej jednostki napędowej.

Zatem wiele informacji na temat eksploatacji LPG jest najzwyczajniej w świecie nieprawdziwa, ewentualnie wynika z faktu nieodpowiedniego jej montażu, regulacji czy nawet dostosowania pod adekwatnym do tego kątem.

Można nawet powiedzieć, iż za instalacją LPG przemawia znacznie więcej zalet, choć większość z nas dostrzega to przez pryzmat wydatków związanych z tankowaniem. Nie jest żadną większą tajemnicą, iż instalacja LPG to alternatywa na którą z oczywistych powodów warto postawić a tym samym opcja dzięki której można koszta związane z eksploatacją auta. Nader ważną kwestią o której nie wolno zapominać, jest potrzeba zamontowania i serwisowania instalacji LPG w odpowiednim do tego warsztacie.

Dzięki temu będziemy mieć pewność, co do jej sprawnego oraz prawidłowego działania tym samym możliwości uzyskania diagnozy i usunięcia usterki, gdy ulegnie ona ewentualnej awarii.

Raczej nic nie wskazuje na to, aby instalacje LPG straciły na popularności oraz zainteresowaniu, jest wręcz odwrotnie i co za tym idzie warto dowiedzieć się więcej na ten temat, co może przekona i nas do jej swoistego zastosowania. Dzieje się tak nawet mimo tego, że co około 10 lat należy przeprowadzić taki proces jak homologacja butli LPG.

Dla każdego, kto chciałby dowiedzieć się więcej o możliwości montażu instalacji LPG w Szczecinie odsyłam do firmy Autkogaz i jej dystrybutorów : https://zbiorniki-lpg.szczecin.pl/

Jedna myśl nt. „Warsztat auto gaz – homologacja zbiornika LPG – Szczecin

Marek

W przyszłym miesiącu kończy mi się homologacja na zbiornik LPG w moim samochodzie. Interesuje mnie co się bardziej opłaca. Czy ponowna legalizacja starego zbiornika, czy lepiej wymiana go na nowy. Jeśli da się oszczędzić stówkę, to wybiorę legalizację. Gdzie w Szczecinie najlepiej to zrobić ?

Komentarze są wyłączone.